Žampion zahradní – sušené houby 20 g z56550

Žampion zahradní - sušené houby 20 g (z56550) od www.prozdravi.cz

Žampion zahradní – sušené houby 20 g

Číslo produktu: z56550
Cena 28,00 Kč

KOUPIT

Popis:

Žampion zahradní – sušené houby 20 g Wolfberry. Žampiony jsou v gastronomii jedny z nejčastěji používaných hub. Ať čerstvé nebo sušené, výborně ochucují jídlo. Nejdostupnější jsou dnes žampiony pěstované v pařeništích. Sušením ztrácejí na hmotnosti, kdy 10g sušených hub vydá za cca 100 – 140 g čerstvých hub. Sušené houby jsou určené především k tepelné úpravě.
Žampiony lze v kuchyni použít jako ostatní jedlé houby. Sušené před použitím namočte na 2 hodiny do vody nebo mléka. Jejich specifická konzistence je předurčuje pro použití při přípravě polévek a omáček nebo jako základ pod maso. Lze je také zapékat s rozličnými náplněmi.
Žampion zahradní (Agaricus hortensis) roste na hnojených travnatých ekosystémech mírného pásu, na loukách a zahradách. I když je žampion původem evropská houba, brzy jej začala využívat i čínská lidová medicína. Obsahuje totiž přírodní látky, působící proti alergiím a ekzémům. Také je v něm vysoké množství vitamínu B1 a B2, vitamínu C a D, draslíku, fosforu, železa a kyseliny listové. V sušené podobě je dlouho uchovatelný. Díky nízkému obsahu sacharidů bývá navíc doporučován při redukčních dietách.

Nutriční hodnoty ve 100 g Energetická hodnota:
 1080 k
J/258 kcal; Tuky:
 1,8 g; z toho nasycené mastné kyseliny: 0,5 g;
Sacharidy:
 28 g; z toho cukry: 3,7 g;
Vláknina:
 13 g;
Bílkoviny:
26 g;
Sůl:
0,18 g.

Složení:
100% žampion zahradní

Balení:
20 g

Země původu:
Česká republika

Upozornění:

Skladování:
Skladujte na suchém místě

Diskuze a zkušenosti s produktem Žampion zahradní – sušené houby 20 g v komentářích.