Třtinová melasa BIO z56536

Třtinová melasa BIO (z56536) od www.prozdravi.cz

Třtinová melasa BIO

Číslo produktu: z56536
Cena 42,00 Kč

KOUPIT

Popis:

Třtinová melasa BIO Wolfberry je výborné, nesířené, neředěné a snadno rozpustné přírodní sladidlo. Je vhodná i pro děti, seniory, sportovce a těžce manuálně pracující osoby.
Třtinová melasa je vedlejší produkt při výrobě cukru z cukrové třtiny a velmi často se jí zcela oprávněně říká „černý zázrak“. Jedná se o tmavohnědou až černou tekutinu konzistence hustého sirupu, která má velmi specifickou chuť zkaramelizovaného cukru a někomu může vzhledově malinko připomínat i lesní med.
Třtinová melasa vzniká po třetí extrakci, nebo chcete-li krystalizaci cukrové třtiny a jedná se o 100 % přírodní produkt, který sice obsahuje méně sacharidů než třtinový cukr, zato v melase zůstává víc stopových prvků, přičemž za zmínku stojí například draslík, vápník a hořčík. Další velkou výhodou je i to, že melasa obsahuje méně kalorií než med a běžný rafinovaný cukr.
V oblastech, kde se cukrová třtina pěstuje, patří dodnes melasa k hlavním pokrmům domorodců. Ti si ji ale neváží jen jako sladidla a neocenitelného zdroje mnoha enzymů, organických látek a stopových prvků důležitých pro organismus, ale využívají ji i na mnoho svých neduhů.
Kromě konzumace si z melasy ale můžete udělat i prvotřídní pleťovou masku, která dodá vaší pleti šmrnc a neuvěřitelně ji rozjasní. Naneste neředěnou melasu na obličej a krk, nechejte asi 30 minut působit a poté ji dobře opláchněte. To teprve uvidíte, jaké umí melasa divy i při zevním používání a proč se jí říká „černý zázrak“!
Wolfberry třtinová melasa je výborné, nesířené a neředěné sladidlo v BIO kvalitě. Látky obsažené v melase tak jsou v přirozené přírodní formě, což umožňuje jejich snadné vstřebávání. Melasa je vhodná i pro děti, seniory, sportovce a pro těžce manuálně pracující osoby. Melasa je snadno rozpustná a perfektně se hodí k dochucení různých kaší, mléčných výrobků, domácího müsli a všech typů nápojů.

Nutriční hodnoty na 100g:

Energie:
1262 k
J / 297 kcal; Tuky:
0.1 g – z toho nasycené mastné kyseliny 0.1 g;
Sacharidy:
71.1 g – z toho cukry 35.5 g;
Bílkoviny:
3.1 g;
Sůl:
0.03 g;
Vláknina:
3.5 g;
Vápník:
205 mg;
Draslík:
1464 mg;
Hořčík:
205 mg

Složení:

Třtinová melasa

Dávkování:
1–2 krát denně 1 čajové lžičky (5 g) rozpustíme ve 200 ml vody (čaje, šťávy apod.)

Balení:
1000 g Produkt kontrolovaného ekologického zemědělství.

Země původu:
Paraguay

Diskuze a zkušenosti s produktem Třtinová melasa BIO v komentářích.