Teff BIO 200 g z56535

Teff BIO 200 g (z56535) od www.prozdravi.cz

Teff BIO 200 g

Číslo produktu: z56535
Cena 45,00 Kč

KOUPIT

Popis:

Teff Wolfberry BIO 200 g je bezlepková plodina, kterou ocení celiaci a alergici. Obsahuje vysoké množství bílkovin a celou řadu cenných minerálů a nutričně hodnotných látek. Výborně se hodí mimo jiné i na klíčení.
Teffová semínka, často mylně označovaná jako obilovina, jsou semena miličky habešské, což je tráva z čeledi lipnicovitých. Název teff získala tato pseudoobilovina právě kvůli velikosti semínek. Jejich velikost se totiž pohybuje od 0.5 do 1 mm.
Teffová semínka jsou velmi výživná a mluví se o nich jako o nutričním zázraku. Jsou v nich obsaženy esenciální aminokyseliny včetně lysinu, ale i treonin a tryptofan. Vyvážený poměr bílkovin a sacharidů, vysoký obsah vlákniny, nízký glykemický index, jedinečný koktejl vitaminů a minerálů a lehká stravitelnost dělá z teffových semínek logicky potravinu budoucnosti.
Teffová semínka se mohou jíst v syrovém stavu, používat jako posyp na pečivo, k dochucení dipů nebo k zahuštění polévek a omáček. Vaří se podobně jako rýže, rozdíl je pouze v tom, že se na jeden díl zrníček používají tři díly vody. Teff se nemusí proplachovat a vaří se na mírném ohni. Asi od desáté minuty je semínka potřebné promíchávat, protože mají tendence k připalování. Uvařené teffové semínko je na skus měkké a má lahodně oříškovou chuť i vůni. Výborně chutná například se skořicí, vanilkou nebo kokosovým cukrem.

Nutriční hodnoty
Energie:

1541 k
J / 367 kcal; Tuky:

2.4 g – z toho nasycené 0.5 g;
Sacharidy:

65.1 g – z toho cukry 1.8 g;
Bílkoviny:

13.3 g;
Sůl:

0.03 g;
Vláknina:

8 g;
Vlhkost:

12 g

BIO výrobek pod kontrolou:
CZ-BIO-002

Složení:
Milička habešská, Teff (Eragrostis tef)

Balení:
200 g

Země původu:
Španělsko

Diskuze a zkušenosti s produktem Teff BIO 200 g v komentářích.