Tajemství kosmetiky (Vít Syrový) z49846

Tajemství kosmetiky (Vít Syrový) (z49846) od www.prozdravi.cz

Tajemství kosmetiky (Vít Syrový)

Číslo produktu: z49846
Cena 299,00 Kč

KOUPIT

Popis:

Kniha Tajemství kosmetiky nabízí nový pohled na kosmetické prostředky a jejich vliv na zdraví a životní prostředí.
Stalo se vám někdy, že jste si zakoupili krém či jiný kosmetický prostředek, avšak po jeho použití se vám na kůži udělaly nezvyklé pupínky nebo skvrny? Přemýšleli jste, proč k tomu došlo? Pokud jste pátrali, co onen přípravek obsahoval, mohli jste zřejmě na obalu nalézt různé názvy, jako jsou parafíny, parabeny či parfémy. Že nevíte, co znamenají? Tato kniha vám pomůže vyznat se v poněkud tajemných označeních používaných chemických přísad. Dozvíte se v ní také, co mohou mnohé z kosmetických ingrediencí způsobovat a proč se zdánlivě ojedinělé nepříjemné reakce po aplikaci určitého kosmetického prostředku objevují též u dalších lidí. Kniha Tajemství kosmetiky ukazuje cestu, jak se vyhnout zbytečným zdravotním rizikům způsobovaným nekvalitní kosmetikou a napovídá, čím nevhodné produkty nahradit.
V rozsáhlých tabulkách je popsáno přes 1470 kosmetických ingrediencí. Zjistíte tam, že přes 300 z nich může mít na organismus nepříznivé dopady.
Vít Syrový v současnosti působí jako nezávislý odborný poradce zdravého životního stylu, především v oblasti stravování, dietetických konzultací, výživových doporučení, testování hladin nepostradatelných látek a dalších součástí krve. V případě potřeby doplnění chybějících látek či nutnosti harmonizace organismu využívá výhradně přirozené prostředky.
Je znám svým osvětovým působením – z rozhlasových i televizních pořadů a rozsáhlé publikační činnosti. Doma i v zahraničí pořádá veřejné přednášky, školení a odborné kurzy pro vysoké i střední školy, mateřské kluby či další výchovně vzdělávací zařízení. Jeho přístup ke zdravé životosprávě se však zcela odlišuje od striktních a neodborných systémů, které se u nás objevují. Vychází totiž z vědecky ověřených zákonitostí, z nichž vyvozuje, co nám škodí a co má příznivý vliv na tělesné i duševní zdraví.

Publikace Tajemství kosmetiky:

ukazuje, jak se vyhnout rizikoým chemikáliím, s nimiž se můžete setkat v běžné kosmetice,
pomáhá orientovat se v údajích uvedených na obalu mycích a čisticích prostředků,
obsahuje stručný přehled nejužívanějších druhů kosmetiky a jejího působení,
uvádí tabulky rostlinných olejů a extraktů s jejich účinky,
upozorňuje na možné přírodní alternativy a přirozené léčebné metody,
přináší postupy přípravy domácích mastí a další zajímavé tipy.
Úryvek z úvodu:
U kosmetických výrobků je mnohem složitější zjistit, o jaké látky jde, neboť jejich názvy jsou často dost nesrozumitelné – většinou bývají uváděny buď vědeckým názvoslovím, nebo latinsky či anglicky. V této publikaci se proto v prvé řadě zaměříme na objasnění těchto názvů.

Budeme se snažit posvítit si na mnohá tajemství výrobců kosmetiky, abychom dokázali odhalit různé marketingové triky, jichž využívají někteří producenti či prodejci. Jejich cíl je dost průhledný:
chtějí, abychom si koupili jimi nabízený výrobek. Přestože leckdy může třeba být plný chemikálií, dovolí si ho mnozí „iluzionisté“ vydávat dokonce i za „přírodní“ produkt!

Počet stran:
206

Rozměry:
147 x 210 mm

Vazba:
brožovaná

Jazyk:
český

Diskuze a zkušenosti s produktem Tajemství kosmetiky (Vít Syrový) v komentářích.