Suchohřib hnědý – sušené houby 20 g z56530

Suchohřib hnědý - sušené houby 20 g (z56530) od www.prozdravi.cz

Suchohřib hnědý – sušené houby 20 g

Číslo produktu: z56530
Cena 44,00 Kč

KOUPIT

Popis:

Suchohřib hnědý – sušené houby 20 g Wolfberry. Hřib hnědý neboli suchohřib hnědý je jedlá a velmi chutná houba. V místní i mezinárodní gastronomii mají hřiby své nezastupitelné místo. Ať čerstvé nebo sušené, výborně ochucují jídlo. Sušením ztrácejí na hmotnosti, kdy 10 g sušených hub vydá za cca 100 – 140 g čerstvých hub. Sušené houby jsou určené především k tepelné úpravě.
Hřiby hnědé se v kuchyni používají stejně jako ostatní jedlé houby. Skvěle chutnají ve smaženicích, se zeleninou, s vejci i pod masem. Poslouží pro přípravu smažených placek, jako ingredience bramboráků, nádivek, guláše, masových směsí, polévek, omáček apod. Před použitím je namočte minimálně na 1 hodinu do vlažné vody, řádně propláchněte a povařte cca 10 minut. Sušené krájené houby dodají nezaměnitelnou vůni a chuť celé řadě tradičních českých jídel. Nejsou však určené k přímé konzumaci.
Hřib hnědý (Imleria badia) neboli suchohřib hnědý je jedlá a velmi dobrá houba, která je rozšířená téměř po celé Evropě a části Severní Ameriky. Mezi houbaři je tato houba velmi oblíbená. Má dobrou chuť a příjemnou hřibovou vůni. Suchohřib hnědý jako celá řada suchohřibů společně s některými druhy zeleného čaje patří k významným zdrojům theaninu – psychoaktivního analogu aminokyselin.

Nutriční hodnoty ve 100 g Energetická hodnota:
 1259 k
J/301 kcal; Tuky:
 5,4 g; z toho nasycené mastné kyseliny: 1 g;
Sacharidy:
 20 g; z toho cukry: 2,8 g;
Vláknina:
 24 g;
Bílkoviny:
 31 g;
Sůl:
0,13 g.

Složení:
100% hřib hnědý

Balení:
20 g

Země původu:
Česká republika

Upozornění:

Skladování:
Výrobek uchovávejte na suchém a studeném místě. Po otevření chraňte před vlhkem. Pro delší dobu udržení jedinečného aroma skladujte při teplotě – 18°C.

Diskuze a zkušenosti s produktem Suchohřib hnědý – sušené houby 20 g v komentářích.