Špaldová mouka BIO 400 g z56533

Špaldová mouka BIO 400 g (z56533) od www.prozdravi.cz

Špaldová mouka BIO 400 g

Číslo produktu: z56533
Cena 38,00 Kč

KOUPIT

Popis:

Špaldová mouka Wolfberry BIO 400 g dodá organismu celou řadu vitamínů, minerálů, bílkovin a vlákninu. Je lehce stravitelná a výborně se hodí výrobě chleba, zavářky do polévky nebo zahušťování polévek a omáček.
Pšenice špalda (Triticum spelta L.) patří k nejstarším kulturním obilovinám, která se v prehistorické době pěstovala především na Blízkém východě. Špalda je velice lehce stravitelná, má oříškovou chuť a patří do skupiny pluchatých pšenic.
Chleby s přídavkem špaldové mouky mají výraznou chlebovou vůni, velký objem, krásně popraskanou kůrku, perfektně chutnají a dlouho vydrží vláčné a čerstvé. Špalda navíc obsahuje téměř všechny základní složky důležité pro organismus. Díky většímu podílu aleuronové vrstvy tak obsahuje pšenice špalda v průměru 16 % bílkovin, což je mnohem více, než u klasické pšenice.
Aminokyselinové složení je u klasické pšenice a špaldy téměř totožné, pouze obsah esenciálních aminokyselin je u špaldy vyšší. Špalda tak obsahuje poměrně značné množství nenasycených mastných kyselin a neobsahuje cholesterol. Obsah lepku se v ní pohybuje okolo 40 % a jeho kvalita je velmi vysoká. Konzumace špaldové mouky ale v některých případek alergii u celiaků vůbec nevyvolává, v každém případě je ale její konzumace nutná prodiskutovat s lékařem.
Špalda, díky tomu, že není šlechtěná, tak si zachovává svoje přirozené vlastnosti a má oříškovou chuť. Ve Wolfberry špaldové mouce najdete celou škálu minerálních látek, vitamínů a více než 12 % bílkovin. Je vyráběná ze zrn rostlin pěstovaných v BIO kvalitě na kontrolovaném ekologickém zemědělství. Výborně se hodí na pečení chleba a různého pečiva, ale i na přípravu zavářek do polévky nebo na zahušťování pokrmů.

Nutriční hodnoty ve 100g
Energie:
1214 k
J / 290 kcal; Bílkoviny:

12.5 g;
Tuky:

2 g;
Sacharidy:

55 g;
Vláknina:

4 g;
Voda:

maximálně 11 g

Minerály ve 100g
Vápník:

38 mg; Železo:
4 mg;
Draslík:

385 mg;
Sodík:

8 mg

BIO výrobek pod kontrolou:
CZ-BIO-002

Složení:

Pšenice špalda

Balení:
400 g

Země původu:
Holandsko

Upozornění:

Alergeny:
Lepek

Diskuze a zkušenosti s produktem Špaldová mouka BIO 400 g v komentářích.