Schizandra plod Klanopraška 50 g z56522

Schizandra plod Klanopraška 50 g (z56522) od www.prozdravi.cz

Schizandra plod Klanopraška 50 g

Číslo produktu: z56522
Cena 49,00 Kč

KOUPIT

Popis:

Schizandra plod Klanopraška Wolfberry 50 g. Jedna z nejcennějších bylin používaných v tradiční čínské a japonské medicíně. Antioxidant, který je po dlouhá staletí ceněn pro své povzbuzující účinky.
Plodům klanoprašky se v originále se ne nadarmo říká Wu-Wei-Zi, což znamená ovoce pěti chutí. Dužina schizandry je kyselá, slupka sladká, semena jsou nahořklá a trpká a po usušení dostávají plody slanou příchuť. Klanopraška je pro své příznivé účinky na lidský organismus ceněná, takže není divu, že jsou její sušené plody například zapsané v oficiálním čínském, ruském a japonském lékopise jako Schisandrae fructus.
Klanopraška čínská (Schizandra chinensis) je liána, která se vyskytuje především v Číně, Japonsku, Koreji a na dalekém ruském východu. Většinou roste divoce mimo civilizaci v horských údolích, lesích a na březích horských potůčků. Lovci v těchto oblastech si po celá staletí brali na svoje výpravy sušené plody schizandry, protože ta podle jejich zkušeností dokáže posílit síly a zbystřit zrak. Čínští léčitelé klanoprašku využívají dodnes jako bylinu, která “ dává očím jas a nedovoluje ztrátu výkonu“.

Nutriční hodnoty
Energie:

1234 k
J/293 kcal; Bílkoviny:

1.2 g;
Tuky:

4.3 g;
Sacharidy:

45.1 g;
Vláknina:

27.7 g

Složení:

Klanopraška čínská (Schisandra chinensis, plod)
Adaptogen
Antioxidant
Normální trávení a funkce jater, pročištění
Normální funkce dýchacího systému
Tonikum -podpora mentální pohody

Dávkování:
1-3 g za den (1 gram odpovídá asi 10 bobulím). V případě denní dávky 3g si tuto rozdělte na tři menší.

Balení:
50 g

Země původu:
Čína

Diskuze a zkušenosti s produktem Schizandra plod Klanopraška 50 g v komentářích.