RBD Kokosový olej 900 ml z56507

RBD Kokosový olej 900 ml (z56507) od www.prozdravi.cz

RBD Kokosový olej 900 ml

Číslo produktu: z56507
Cena 114,00 Kč

KOUPIT

Popis:

RBD Kokosový olej 900ml Wolfberry je rafinovaný kokosový olej, který musí být vždy označován zkratkou RBD (R-Rafinated, B- Bleached, D- Deodorized), což přesně znamená rafinovaný, bělený a zbavený aroma.

RBD kokosový olej Wolfberry se získává rafinací poslední frakce, která zůstane po předchozím lisování dužniny kokosového ořechu, běžně známého jako kopra. Po rafinaci, která se provádí za vysokých teplot olej ztratí vlastnosti panenského oleje, ale získá zvláštní schopnosti jako například nepřepaluje se ve vysokých teplotách, je vhodný pro zdraví tím, že neobsahuje trans mastné kyseliny jako živočišné tuky a dále je:

vhodný na smažení, fritování, neboť má vysoký kouřový bod (bod přepálení, 210 °C)•
není hydrogenován a při výrobě nejsou použita žádná chemická rozpouštědla •
bod tání je 23 – 27 °C.
Bohužel mnoho obchodníků vydává tento RBD olej za běžný panenský kokosový olej a nezkušení zákazníci jsou díky tomuto nešvaru často poškozování. Avšak jednoduše lze poznat rozdíl. Rafinovaný kokosový olej je při výrobě dezodorizovaný, tedy bez vůně. Na rozdíl od panenského kokosového oleje, který je typický pro své kokosové aroma.

Nutriční hodnoty:

Energetická hodnota:
3765k
J/ 900kcal, Tuky:
100g, z toho nasycené mastné kyseliny 91g,
Sacharidy:
0g, z toho cukry 0g,
Bílkoviny:
0g,
Vláknina:
0g,
Sůl:
0g,

Složení:

Kokosový olej
Kokosový olej
Kokosový olej
Kokosový olej
kokosový olej

Jak používat:
RBD kokosový olej má velmi široké využití jako potravina. Vzhledem ke své tuhé konzistenci do 23°C je vhodný jako náhrada másla nebo margarínu při přípravě různých pomazánek a dezertů. Výborně se také hodí na smažení. Tento kokosový olej nežlukne a je vhodný také pro kosmetické účely, výrobu krémů, mastí, balzámů.

Balení:
900 ml

Země původu:
Vietnam

Upozornění:

Alergeny:
Bez alergenů

Skladování:
Skladujte v suchu a temnu při teplotě do 20 °C

Diskuze a zkušenosti s produktem RBD Kokosový olej 900 ml v komentářích.