Psyllium drcené 75 g z56494

Psyllium drcené 75 g (z56494) od www.prozdravi.cz

Psyllium drcené 75 g

Číslo produktu: z56494
Cena 39,00 Kč

KOUPIT

Popis:

Psyllium drcené Wolfberry 75 g. Psyllium je vláknina, která se získává ze slupek semen jitrocele indického. Tyto slupky mají mimořádnou schopnost čistit trávící systém.
Psyllium nejvyšší jakosti pochází z oblasti Pujaba v Indii. Má schopnost nabobtnat a zvětšit svůj objem až čtyřiceti násobně, takže již velmi malé množství zaplní žaludek a vyvolá pocit sytosti. “Gelová hmota“, která vzniká tím, že psyllium pohlcuje nadbytečné tekutiny, navíc působí jako píst, takže spolehlivě odstraní v podobě stolice škodlivé zplodiny, které se vyskytují v žaludku a ve střevech při zpracování potravin.
Vláknina psyllium je velmi šetrná a nedráždí stěny žaludku a střev, takže se doporučuje lidem, kteří z důvodu citlivosti trávicího systému nemohou užívat vlákniny z otrub, celozrnných obilovin, nebo sušeného ovoce. Látky, které vznikají spojením tekutin z trávicího traktu a psyllia mají podobný efekt jako lněné semeno a mohou navíc působit regeneračně na celý trávící systém.
Psyllium neobsahuje lepek, navíc není návykové, takže je vhodné k dlouhodobému užívání místo běžných projímadel, které mají vedlejší účinky.

Nutriční hodnoty na 100g:

Energie:

195 k
J / 46 kcal; Tuky:
0.8 g – z toho nasycené mastné kyseliny 0 g;
Sacharidy:

7.8 g – z toho cukry 1.14 g;
Bílkoviny:

2.8 g;
Sůl:
0.9 g;
Vláknina:
84.1 g;

Složení:

Jitrocel indický (Psyllium, Plantago ovata)
Přispívá ke zvýšení objemu stolice
Normální funkce střevního traktu
Normální hladina cholesterolu v krvi – hladina lipidů
Jitrocel indický (Psyllium, Plantago ovata, prášek)
Přispívá ke zvýšení objemu stolice
Normální funkce střevního traktu
Normální hladina cholesterolu v krvi – hladina lipidů

Dávkování:
1 až 2 čajové lžičky vlákniny se rozmíchají ve vlažné vodě, čaji, šťávě, nebo jiné tekutině a nechají se 5 minut bobtnat. Poté se konzumuje a to ráno, nebo večer před jídlem. Psyllium je možné přidat také do jogurtů, ovocných koktejlů, nebo na pečivo.
Maximální denní dávka je 5 gramů.Psyllium používejte vždy s dostatkem vody, protože bez ní může paradoxně způsobit nadýmání nebo zácpu!

Balení:
75 g

Země původu:
Indie, oblast Pujaba

Upozornění:
Pokud si budete psyllium přidávat do nápojů, nebo potravin, neustále mějte na paměti, že denní příjem tekutin musí být kromě toho alespoň 2 litry. Nezapomeňte, 8 sklenic vody každý den!

Diskuze a zkušenosti s produktem Psyllium drcené 75 g v komentářích.