Pohankové vločky BIO 250 g z56491

Pohankové vločky BIO 250 g (z56491) od www.prozdravi.cz

Pohankové vločky BIO 250 g

Číslo produktu: z56491
Cena 37,00 Kč

KOUPIT

Popis:

Pohankové vločky Wolfberry BIO 250 g jsou vyrobeny v BIO kvalitě z kontrolovaného ekologického zemědělství. Lehce stravitelná, nutričně hodnotná a přirozeně bezlepková potravina.
Pohanka bývá často mylně přiřazována k obilovinám, přestože patří do čeledi rdesnovitých. Je to dáno tím, že má podobně moučná zrna jako obilí, ale na rozdíl od nich neobsahuje lepek, takže je to vynikající potravina pro osoby trpící celiakií. V současné době dochází pro její vysoké nutriční a dietetické hodnoty k obrovskému boomu v jejím pěstování.
Pohanka se od pradávna u nás těší velké oblibě. Pohankové vločky, stejně jako celá zrna, jsou dobrým zdrojem vlákniny, která má schopnost vázat vodu. Díky tomu zrychluje průchod odpadních látek tlustým střevem a změkčuje natrávené jídlo v žaludku a střevech. Pohanka je ale důležitá především proto, že obsahuje rutin, který má prokazatelně příznivý vliv na celý cévní systém.
Pohankové vločky se vyrábějí ze zrn pohanky, které jsou napařovány a šetrně lisovány na výšku okolo 0,5 mm a následně sušeny. Napařování pohankových zrn je velmi důležité proto, že se pak zrna při lisování nerozpadávají. Pohankové vločky obsahují mimo rutinu, který posiluje kardiovaskulární systém, i celou řadu vitamínů a minerálů. Za zmínku určitě stojí fosfor, kterého je ve 100 g více jak 50 % referenční hodnoty příjmu, dále hořčík s více jak 60 % a niacin s téměř 50 % referenční hodnoty příjmu.

Nutriční hodnoty ve 100g
Energie:

14681 k
J / 350 kcal; Bílkoviny:

8 g;
Tuk:

2 g;
Sacharidy:

72 g;
Vláknina:

5 g;
Voda:

12 g

Vitamíny a minerály ve 100g
Vápník:

18 mg; Železo:
2 mg;
Draslík:

254 mg;
Sodík:

1 mg,
Fosfor:

347 mg;
Hořčík:

231 mg;
Vitamín B1:

0.101 mg;
Vitamín B2:

0.425 mg;
Niacin:

7.02 mg;
Vitamín B6:

0.210 mg

BIO výrobek pod kontrolou:
CZ-BIO-002

Složení:

Pohanka obecná (Fagopyrum esculentum)
Normální funkce dýchacího systému
Normální činnost kardiovaskulárního systému

Jak používat:
Výborně se hodí jako základní surovina pro přípravu pohankové kaše nebo jako zavářka do polévek. V kombinaci se sušeným ovocem, různými ořechy, semeny a případně i medem z pohankových vloček uděláte i perfektní müsli, které skvěle chutná s bílým jogurtem.

Balení:
250 g

Země původu:
Holandsko

Upozornění:

Upozornění:
Přirozeně neobsahuje lepek, ale balení může obsahovat stopové množství lepku!

Diskuze a zkušenosti s produktem Pohankové vločky BIO 250 g v komentářích.