Panela BIO 500 g z56482

Panela BIO 500 g (z56482) od www.prozdravi.cz

Panela BIO 500 g

Číslo produktu: z56482
Cena 60,00 Kč

KOUPIT

Popis:

Panela BIO 500 g Wolfberry je sladidlo vyrobené ze surové šťávy vylisované z čerstvě sklizených stébel cukrové třtiny té nejvyšší kvality. Panela je známá i jako rapadura a na rozdíl od třtinového cukru si zachovává všechny živiny obsažené v cukrové třtině.
Sladidlo Panela BIO Wolfberry je usušená šťáva z cukrové třtiny, která si zachovává všechny živiny, které se v cukrové třtině nacházejí. Zpracovává se tak, že se nejprve z rostlin šetrně vymačká šťáva, která se následně vysuší a po té se vzniklé krystalky lehce rozdrtí. Na rozdíl od třtinového cukru, ze kterého se odstraňuje melasa jako vedlejší produkt se spoustou nutričně hodnotných látek, si panela zachovává všechny benefity.
Ač se panela trochu podobá třtinovému cukru, chutná spíš jak melasa. Patří k nejpřirozenějším cukrům, protože při její výrobě nedochází k bělení, rafinaci ani oddělování melasy. 100 g panely obsahuje mimo jiných rozdílů i o 73 mg více vápníku, téměř o 12 mg více železa a o polovinu více draslíku.
Panela vám poslouží jako univerzální sladidlo do různých nápojů, dětské výživy, džemů, kaší, při pečení dezertů, ale i při přípravě slaných pokrmů. Je to vynikající zdroj energie pro sportovce a při vyčerpání a stresu. Rapadura rozpuštěná ve studené vodě s ledem a citronem je vynikající, osvěžující a výživný nápoj na léto, pokud ji přidáte v zimě do oblíbeného pití, tak vás rozehřeje stejně jako med.

Nutriční hodnoty ve 100g
Energie:

1379 k J / 326 kcal;

Tuky:

0 g – z toho nasycené 0 g;

Sacharidy:

86.2 g – z toho cukry 86.2 g;

Bílkoviny:

0.65 g;

Vláknina:

0 g;

Sůl:

0 g;

Vápník:

80 mg;
Železo:
12 mg;

Fosfor:

60 mg;

Draslík:

12 mg;

Hořčík:

80 mg

BIO výrobek pod kontrolou:
CZ-BIO-002

Složení:

Cukrová třtina (Saccharum officinarum)

Balení:
500 g

Země původu:
Kolumbie

Upozornění:

Alergeny:
Bez alergenůBez podzemnice olejné (arašídů), Bez vajec, Bez mléka, Bez sóji, Bez vlčího bobu (Lupina), Bez lepku, Bez hořčice, Bez sezamu, Bez skořápkových plodů, Bez celeru, Bez siřičitanů

Diskuze a zkušenosti s produktem Panela BIO 500 g v komentářích.