Mořské řasy Kombu Muso 100 g z1086

Mořské řasy Kombu Muso 100 g (z1086) od www.prozdravi.cz

Mořské řasy Kombu Muso 100 g

Číslo produktu: z1086
Cena 189,00 Kč

KOUPIT

Popis:

Kombu (u nás je známá také pod názvem kelp) je hlubokomořská řasa rostoucí v čistých, chladných vodách severu. Kombu je jednou z řas nejbohatších na jód.
Po staletí Číňané používali Kombu při poruchách štítné žlázy. Kombu tvoří tvrdé listy (dorůstající délky 5-10 metrů), které mají po usušení tmavě zelenou barvu. Někdy bývají potaženy bílým přírodním práškem. To je způsobeno kyselinou glutaminovou, díky níž jsou luštěniny vařené s Kombu lépe stravitelné a rychleji se uvaří. Mořské řasy, které jsou vlastně jakousi mořskou zeleninou, obsahují o 10-20 % více minerálních látek než běžná zelenina. Navzdory vysoké schopnosti vstřebávat minerály neabsorbují řasy z mořské vody škodlivé látky. Kde je stupeň znečištění vody příliš vysoký, tam řasy prostě nerostou.

Složení:

Kombu (Laminaria japonica, kelp)
Normální trávení
Přirozená obranyschopnost – imunitní systém
Pročištění

Jak používat:
Kombu můžete použít k ochucení obilninových a zeleninových pokrmů. Opláchněte a vložte do vody na 20 minut. Vařte 45-60 minut. Ke konci můžete ochutit sójovou omáčkou.
Řasy servírujte sice v malých množstvích, ale zato pravidelně. Používají se spíše jako koření při vaření luštěnin (doba přípravy se tím zkracuje) nebo se přidávají pro zvýraznění chuti do polévek či zeleninových jídel.

Balení:
100 g

Upozornění:
Skladujte v suchu. Země původu Japonsko.

Diskuze a zkušenosti s produktem Mořské řasy Kombu Muso 100 g v komentářích.