Kozí mléčný nápoj 100 g z625

Kozí mléčný nápoj 100 g (z625) od www.prozdravi.cz

Kozí mléčný nápoj 100 g

Číslo produktu: z625
Cena 39,00 Kč

KOUPIT

Popis:

Kozí mléko je biologicky velmi významný nápoj. Oproti mléku kravskému má odlišné složení bílkovinných frakcí (kaseinů) zapříčiňujících vznik dětských alergií.
Kozí mléko obsahuje minerální soli vápníku, hořčíku, sodíku, draslíku a fosforu, soli, stopových prvků (mědi, zinku, manganu, titanu, chrómu a kobaltu) a řadu vitamínů (A, B1, B2, B12, C, D, E a kyselinu listovou). Vzhledem ke kravskému mléku má nižší obsah železa, kobaltu, vitamínu B12 a kyseliny listové, naopak má ale vyšší obsah fosforu a vápníku, vitamínu D a riboflavinu. Výhodou je i nižší obsah sodíku.
Množství bílkovin je částečně vyšší než v mléce kravském, důležitý rozdíl však spočívá v jejich
složení a to je pravděpodobně důvod, proč organismus některých lidí snáší kozí mléko podstatně lépe než kravské. Lepší stravitelnost kozího mléka je způsobena rozměry a složením tukových částic, které jsou rozptýleny v malých kuličkách (podobně jako u mléka mateřského). Kozí mléko má navíc zásaditější charakter a vyšší neutralizační kapacitu.

Složení:
sušené kozí mléko 30%, Creamer (glukózový sirup, rostlinný tuk, fosforečnan draselný, E452, mléčný protein, E471, E472c, fosforečnan vápenatý, betakaroten)

Energetická hodnota na 100 g:
2164 k J/518 kcal
bílkoviny: 9 g,
sacharidy: 53 g,
tuky: 30 g (mléčný 8 g, rostlinný 22 g).

Jak používat:
K přípravě 1 porce (100 ml) nápoje použijte 100 ml vody. Do šálku nasypte 10 g prášku (1 polévková lžíce), zalijte teplou vodou a zamíchejte. Na přípravu studeného nápoje použijte mixer nebo šejkr.

Balení:
100 g – dávka na 10 nápojů

Upozornění:
Nevhodné pro výživu kojenců do 12 měsíců. Obsahuje alergeny – mléčný cukr, laktóza, mléčná bílkovina. Skladujte při teplotě do 24 °C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %. Po každém použití pečlivě zavřete vnitřní i vnější obal (zamezíte tím tvrdnutí směsi).

Diskuze a zkušenosti s produktem Kozí mléčný nápoj 100 g v komentářích.