Co s doktorem – cesta etikoterapie I. díl (Vladimír Vogeltanz) z2616

Co s doktorem - cesta etikoterapie I. díl (Vladimír Vogeltanz) (z2616) od www.prozdravi.cz

Co s doktorem – cesta etikoterapie I. díl (Vladimír Vogeltanz)

Číslo produktu: z2616
Cena 249,00 Kč

KOUPIT

Popis:

Od tušení k vědění, od operací těla k operacím duše. Tak by se dala nazvat životní pouť autora knihy Co s doktorem – cesta etikoterapie, která je vlastně „Zprávou ze studijní cesty“. Po patnácti letech strávených na operačních sálech a ambulancích nemocnic odchází z medicíny proto, aby se mohl plně věnovat skutečnému uzdravování nemocných. Etikoterapie hledá v životě nemocného místo, kde se odklonil od vesmírného řádu věcí, od zákona lásky a jednoty. Je-li nalezeno a odstraněno ono blokující přesvědčení a změněn životní způsob, může teprve dojít ke skutečnému uzdravení v duchu, a tím i k vymizení hmotných příznaků v těle.
Nejvýznamnějším pokračovatelem etikoterapie uplatněné v praxi je v současné době MUDr. Vladimír Vogeltanz. Vystudoval medicínu na Univerzitě Karlově. Působil jako zástupce primáře nosního, ušního a krčního oddělení nemocnice ve Strakonicích. V roce 1993 ukončil lékařskou praxi a vystoupil z České lékařské komory. Jako jediný u nás začal praktikovat léčebnou metodu Etikoterapie.
Úryvek z úvodu:
Vypravěčské umění MUDr. Vladimíra Vogeltanze prozrazuje přirozený talent a potvrzuje, že ten, kdo vážně „rozebírá“ čísi psychiku, ještě nemusí být suchar. Tak jako kdysi dokázal svým vtipem, šarmem, chlapeckým klaunstvím, sebeironií a vlastními filozoficko-lyrickými písničkami bavit návštěvníky koncertů jedné folkové kapely, jeho filozofie, lyrika a klaunství oslovují dnes i návštěvníky jeho přednášek. Ani tato praxe se v knize nezapře. Své poznatky nereprezentuje dr. V. Vogeltanz s bohorovnou neprůstřelností, kterou tak často sami oplývají a kterou nás zahlcují jak mnozí lékaři, tak léčitelé.

Vše je u něho jaksi v pohybu, ve vývoji:
poznané zákonitosti nevyplývají z autority lékaře, nýbrž ze samovolného spádu logiky věcí, kterou poradce klientovi pouze pomáhá odhalit. Autor jen zapojil svůj nezdolný motor samostatného odvážného hledačství, puzeného touhou opravdu pomoci a dobrat se vždy co možná nejhlubšího poznání toho, co mu přichází do cesty.

Počet stran:
138

Rozměry:
125 x 205 mm

Vazba:
vázaná

Jazyk:
český

Diskuze a zkušenosti s produktem Co s doktorem – cesta etikoterapie I. díl (Vladimír Vogeltanz) v komentářích.