Amalaki kandované 100 g z56552

Amalaki kandované 100 g (z56552) od www.prozdravi.cz

Amalaki kandované 100 g

Číslo produktu: z56552
Cena 51,00 Kč

KOUPIT

Popis:

Amalaki kandované Wolfberry 100 g podporuje imunitní systém a normální trávení. Slazeno třtinovým cukrem.
Amalaki (Phyllanthus emblica) je v Indii považováno za posvátný strom a jeho plodům se říká “nebeské ovoce“. Zcela oprávněně! 100g těchto angreštu podobných plodů obsahuje totiž tolik vitamínu C jako 15 kg jablek, 2 kg pomerančů, nebo 6 kg banánů.
Amalaki je po tisíciletí používáno v ajurvédě. Podle ní obsahuje pět ze šesti chutí smyslového vnímání a to trpkost, hořkost, kyselost, sladkost a ostrost. Právě tyto chuti mají podle ajurvédy vyrovnávat všechny tři energie – vátu, pittu a kaphu a dodávají lásku, štěstí a dlouhověkost.
Podle ajurvédy podporuje amalaki imunitní systém a normální trávení. Jedna stará legenda říká, že když začal učenec Chyawan užívat plody amalaki, tak si vyléčil všechny své neduhy a navíc se dožil díky těmto plodům velmi vysokého věku.
Obsaženým taninům, které jsou odvozeny od gallových a ellagových kyselin se připisuje, že právě ony stojí za schopností amalaki posilovat imunitní systém a podporovat normální trávení. Dříve se mylně myslelo, že za těmito vlastnostmi stojí vitamín C, ale ve skutečnosti mohou za příznivé působení plodů amalaki právě daleko stabilnější taniny.
Ovoce amalaki obsahuje kromě zmiňovaného vitamínu C i aminokyseliny, bioflavanoidy, flavony, polyfenoly, karotenoidy, tanin, chrom, zinek, měď, vápník železo, fosfor, karoten, nebo vitamíny B1a B2.
Wolfberry kandované amalaki je s třtinovým cukrem, který je charakteristický příjemnou, lehce karamelovou chutí, navíc obsahuje zdraví prospěšnou melasu. Kandované amalaki můžete konzumovat přímo, nebo přidávat do jogurtů, müsli, nápojů, ale i do cukrářských výrobků.

Nutriční hodnoty ve 100g
Energie:

352 kcal/1473 k
J; Bílkoviny:

0.5g;
Tuky:

0.2g;
Cukry:

87g;
Vitamín C:

57 mg, Železo:
4 mg;
Vápník:

22 mg
Alternativní názvyamalaki, amla, aamla, embilika lekářská, indický angrešt, indická srstka, nebeské ovoce, ajurvédský ovocný plod, emblica officinalis, phyllanthus emblica, indian gooseberry, emblic myrobalan

Složení:

Embilika lékařská (Amalaki, Emblica officinalis)
Imunitní systém
Normální trávení

Přídatné látky:
Třtinový cukr

Balení:
100 g

Země původu:
Indie

Diskuze a zkušenosti s produktem Amalaki kandované 100 g v komentářích.