Alternativní medicína (Ing. Jiří Janča, CSc.) z1030

Alternativní medicína (Ing. Jiří Janča, CSc.) (z1030) od www.prozdravi.cz

Alternativní medicína (Ing. Jiří Janča, CSc.)

Číslo produktu: z1030
Cena 175,00 Kč

KOUPIT

Popis:

V knize Alternativní medicína doporučuje Ing. Jiří Janča C
Sc. komplexní způsob léčení a prevence různých onemocnění přírodními prostředky. V závěru informuje o homeopatických a fytoperapeutických metodách.
Ing Jiří Janča, C
Sc. (1924-2005) – evropský proslulý terapeut alternativní medicíny, patří mezi
přední odborníky a nejpopulárnější léčitele u nás. Je známým autorem
zcela unikátní knižní řady mapující hlavní metody této oblasti. S
netradiční medicínou se seznámil na západní frontě během 2. světové
války a díky svým schopnostem a širokému rozhledu se stal
nejuznávanějším znalcem přírodní medicíny u nás. Jeho Alternativní medicína je považována
za základní práci v tomto oboru. Zahrnuje komplexní léčebné postupy, sloužící pro efektivní prevenci a účinnou pomoc při nemocech.
Úryvek z úvodu:
Od prvního vydání této knihy uplynulo již 10 let, a to v dnešní uspěchané době znamená obrovský časový skok. To platí pochopitelně i pro medicínu, a dokonce i pro medicínu alternativní, protože jednak je možné novými prostředky poznávat nové nebo dokonce neobvyklé zvyklosti, vlastnosti, nově objevené obsahy ap. látek i postupů a jednak nám obecně vyšší vzdělanost umožňuje lepší poznání a tím i vyšší nejen efekt, ale i rychlost poznávání.
Bohužel je zde nepříjemná přímá uměrnost ve vlastnostech člověka. Totiž vzdělání, způsob života moderního člověka na jedné straně znamená na druhé straně vzdalování se od znalosti přírody a tím i využívání jejích podmínek, a co je horšího – zbavování se vlastností touto přírodou nám daných – soucítění s přírodou, přirozené intuice a všeho co s tím souvisí. To, co dříve bylo samozřejmou vlastností člověka žijícího v přírodě a v souladu s přírodou, je dnes vlastností stále vzácnější, spíše neexistující, nebo jen vyjímečnou.
A k dovršení všeho zla je tato vzácná výjimečnost nejčastěji potírána právě lidmi řadovými, od přírody odtrženými a pohodlnými, většinou bohužel ověnčenými „vzděláním“, mnoha „vědeckými“ tituly a někdy i vlastnostmi „nadlidi“. Na druhé straně je tohoto stavu využíváno velkou řadou větších či menších podvodníků, kteří výjimečnost předstírají, a ti také slouží jako vítané příklady pro tzv. „vědeckou“ medicínu.

Počet stran:
260

Rozměry:
150 x 210 mm

Jazyk:
český

Diskuze a zkušenosti s produktem Alternativní medicína (Ing. Jiří Janča, CSc.) v komentářích.